Manufacturer of a wide range of products which include oil making machines for home, gold prime oil expeller for home, mini oil mill (gold premium), gold prime domestic oil extraction machine, gold premium home use oil expeller and mini oil expeller machine for home with gold cottate.
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Power | 400 W |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Capacity | 2-5 Kg/Hr |
| Brand | Shreeja Health Care Products |
| Operation Type | Automatic |
| Usage/Application | MultiSeed Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Power | 400 W |
| Machine Type | Mini Expeller |
| Capacity | 2-5 Kg/Hr |
| Brand | Shreeja Health Care Products |
| Operation Type | Automatic |
| Usage/Application | Mustard Oil, Peanut Oil, Sunflower Oil, Cotton Seed Oil, Palm Fruit Oil |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Power | 400 W |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Capacity | 2-5 Kg/Hr |
| Brand | Shreeja Health Care Products |
| Operation Type | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Almond Seeds |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Power | 400 W |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Capacity | 2-5 Kg/Hr |
| Brand | Shreeja Health Care Products |
| Operation Type | Semi-Automatic |
| Usage/Application | MultiSeed Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Power | 400 W |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Capacity | 2-5 Kg/Hr |
| Brand | Shreeja Health Care Products |
| Operation Type | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Flaxseeds |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Power | 400 W |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Capacity | 2-5 Kg/Hr |
| Brand | Shreeja Health Care Products |
| Operation Type | Semi-Automatic |
| Usage/Application | All edible seeds |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 26800 / Piece Get Latest Price
| Power | 800 Watt |
| Operation Type | Automatic |
| Capacity | 5-7 kg/hr |
| Brand | Shreeja Health Care Products |
| Usage/Application | Peanut Oil Extraction |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 44800 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Commercial Expeller |
| Brand | Shreeja Health care Products |
| Power | 1.2 KW |
| Usage/Application | All Edible Seeds Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 240 VOLT |
| Warranty | 1 Year |
| Model Name/Number | Mini Commercial Oil Press |
| Size | 24(L) X 9(H) X 24(W) INCH |
| Phase | Single Phase |
₹ 26800 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Capacity | 5-7 kg/hr |
| Brand | Shreeja Health Care Products |
| Operation Type | Semi-Automatic |
| Usage/Application | MultiSeed Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Power | 400 W |
| Machine Type | Domestic Expeller |
| Capacity | 2-5 Kg/Hr |
| Brand | Shreeja Health Care Products |
| Operation Type | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Peanut Oil Extraction |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mehul Vekariya (Proprietor)
Shreeja Health Care Products
Plot No. 4, Block No. 26, Ekta Industrial Estate, Part - 2, Tempo Gali Pipodara, G.I.D.C., TA. Mangrol, Tempo Gali Pipodara, G.I.D.C., Pipodara, Surat - 394110, Gujarat, India